Založ si blog

Posledná „bonanza – zlatá baňa“ na Slovensku – pôda

Euro-poslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) podal, spolu s českým euro-poslancom Tomášom Zdechovským (KDU-ČSL) ďalší podnet na Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) pre podozrenie zo spáchania subvenčného podvodu s slovenskom poľnohospodárstve. Týka sa farmára Jaroslava Paveleka z obce Vitanová, ktorý podvodným konaním poľnohospodárskej platobnej agentúry a firmy Ekoherba prišiel o pôdu aj peniaze.

Zdroj : https://europskenoviny.sk/2019/07/29/ivan-stefanec-na-olaf-sme-podali-dalsi-podnet-pre-podozrenie-z-podvodu-v-slovenskom-polnohospodarstve/

Pán poslanec, tak ako som to už spomenul v nadpise tohoto článku, na Slovensku sa v súčasnosti vyprázdňuje posledná zlatá baňa – pôda. Ak sa to deje v rámci zákona pre dedičov ktorí dávajú do poriadku niekoľko generačnú skazu vlastníctva pôdy, tak je to správna činnosť a dnes aj beh na strašne dlhej trase. Prajem im veľa trpezlivosti a hlavne úspechu so všetkými orgánmi štátnej správy, aj keď rozpletenie zamotaných vzťahov pravdepodobne narobí v rodine značnú apatiu a rozruch.

Všade tam, kde sa jedná o peniaze, sa vyskytnú aj podvodníci. Pri pôde neznámeho vlastníka sa roja celé zoskupenia podvodníkov so snahou vyťažiť pre seba maximálne finančné prostriedky. Vzniká tu obrovský priestor pre korupciu a kriminalizáciu celého tohoto konania. Viete, kým sa toto bude diať, mohol by OLAF otvoriť v každom krajskom meste svoju pobočku.

Pán poslanec, ako aj pán poslanec Zdechovský, už je najvyšší čas zriadiť Vyšetrovaciu komisiu Európskeho parlamentu na činnosť a procesy ktoré prebiehajú v colnej únii.

Ste členom Výboru pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa IMCO. Ako môže vnútorný trh fungovať, keď ho neustále atakuje nekontrolovaný dovoz z tretích štátov – to sú tie mimo EÚ – kde sa neplatia dane, clá, ako môže vnútorný trh konkurovať trebárs len cenami ? Keď sa ignoruje colná kontrol, prečo by sa mali dodržiavať napríklad veterinárne predpisy ? Spomeňme si na dovoz mäsa z Brazílie, oficiálne na Slovensku bolo malé množstvo, ale v priestore bez hraníc a fungujúcej kontroly – kto to stanoví koľko sme ho spotrebovali ??

Na tomto grafe síce môžeme byť spokojný – priame dovozy na Slovensko sa skoro vôbec nerobia, ale :

Import bol a stále je značný. Že sa v súčasnosti neprevalil žiadny škandál – to len vykresluje absolútnu neschopnosť colnej únie. Údaje dovozov sú získané z verejne dostupných zdrojov Euro-statu.

Komisia priznala pri výbere dane tieto úniky :

50 000 000 000 € na DPH pri karuselových – stratených obchodníkoch

150 000 000 000 € na DPH pri obchode v rámci EÚ s tovarom a službami

499 000 000 000 € je únik pri dovoze tovaru do EÚ z nečlenských štátov. Je to clo, DPH, spotrebné dane, daň z príjmu právnickej osoby – túto analýzu som vypracoval na základe kontrolnej činnosti Európskeho dvora audítorov.

 

Záver

Pán poslanec, v liberálno – globálnom ponímaní ekonomiky je kontrola na poslednom mieste dôležitosti. Ak s tým Európsky parlament, Komisia, Rada súhlasia – nezvyšujte sadzby a nezavadzajte nové dane – trh a dobrovoľné odvádzanie daní to určite vyriešia ??

Zdroj Foto : EK

Potom prečo Komisia vytvorila nové dane ? Len Brexit to nemôže byť – to je len 13 – 17 miliárd výpadku.

Na roky 2021-27 EÚ pripravuje do svojho rozpočtu minimálne tieto nové dane :

  • 3 % zo základu všetkých subjektov ktorý platia daň z príjmu
  • 20 % z predaja emisných kvót
  • 0,80 €/kg ne recyklovaného plastového odpadu

Takýto alibistický prístup nás určite nezachráni.

 

Zdroj foto: EK

 

 

Podrobnosti o colnej únii

https://miroslavjurco.blogspot.com/

https://miroslavjurco.blog.pravda.sk

https://twitter.com/miroslavjurco1?lang=sk

https://www.linkedin.com/in/miroslav-jur%C4%8Do-b85183155/detail/recent-activity/posts/

https://disqus.com/by/miroslavjurco/

https://www.youtube.com/channel/UCBVUAK9C1t5UnhGGWl_zkbA?view_as=subscriber

https://blog.hlavnespravy.sk/moje-blogy/

Luxemburský kompromis na zastavenie politiky prázdnej stoličky – rok 1966

30.11.2020

Rada a Komisia je pod stálym tlakom prerozdelenia plánu obnovy a finančného rozpočtu na roky 2021-27. Hlavné kontúry už boli stanovené, ale ako to už pri financiách vždy je – každý by chcel zo spoločného koláča si odtrhnúť väčší kus ako mu bol pridelený. Politici si tým chcú udržať zdanie napĺňania predvolebných sľubov, poprípade plnenie vládnych programov [...]

Trestanie odobratím financií z EÚ – odovzdáva minister Korčok do Bruselu

18.11.2020

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok: ,,Veto Poľska a Maďarska komplikuje dohodu o rozpočte a pláne obnovy v EÚ. Nie je to však koniec rokovaní“ Šéf slovenskej diplomacie bude apelovať na svojich kolegov v Poľsku a Maďarsku, aby neblokovali kompromis vyrokovaný nemeckým predsedníctvom. ,,Veto Varšavy a Budapešti ešte neznamená koniec [...]

V4 alebo V2 alebo Európske spojené štáty ? ?

09.11.2020

Slovensko a Česko mlčia – Maďarsko a Poľsko zvažujú bojkotovať zámer Európskej únie. Tak ako som to popísal už minulom článku : dohoda medzi Európskym parlamentom a Radou o možnosti potrestania vlády štátu, ktorý nebude dodržiavať široko definovanú zásadu právneho štátu. Trestať sa bude podľa návrhu dať už aj podozrenie z takéhoto konania. Nebude sa čakať [...]

Francois Fillon

Francúzsky súd potvrdil odsúdenie expremiéra Fillona v kauze sprenevery

24.04.2024 19:16

Sprenevery sa dopustil vytvorením fiktívneho pracovného miesta pre svoju manželku Penelope.

Vakcína / Očkovanie /

WHO: Očkovanie zachránilo za uplynulých 50 rokov najmenej 154 miliónov životov

24.04.2024 19:11

V priemere to za toto obdobie predstavuje šesť zachránených životov za minútu.

zuzana čaputová, spišské podhradie, tragédia, nehoda, autobus

Prezidentka Čaputová si v Starej Ľubovni uctila obete nešťastia z Podhradia

24.04.2024 18:47

V stredu navštívila i obec Zborov v okrese Bardejov.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Progresívci sa pre schválené zmeny v RTVS oblečú do čiernej, avizujú protesty. Podľa SaS urobí vláda z RTVS dezinformačné médium

24.04.2024 17:41

Poslankyňa Zora Jaurová povedala, že upravená verzia zákona je rovnakou hrozbou, ako pôvodná verzia.

miroslavjurco

Každý chce Vaše dobro - nadajte si ho vziať !

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 112608x
Priemerná čítanosť článkov: 2252x

Autor blogu